دوره جاوااسکریپت فرانت کست، هزار دانشجو

دوره برنامه نویسی با جاوااسکریپت فرانت کست، اولین دوره آموزشی آنلاین من بود که تعداد دانشجوهای آن به هزار نفر رسید. قطعا این اتفاق یکی از بهترین خبرهای امسال بود. خیلی خوشحالم که توانستم سهم کوچکی برای درک بهتر این زبان برنامه نویسی داشته باشم.

یادم هست رکورد کردن این دوره را در طول تعطیلات نوروز ۹۷ انجام دادم. با توجه به اهمیت کیفیت این دوره برای من، هر قسمت شاید نزدیک به دو یا سه بار رکورد می‌شد. هر بار سعی می‌کردم خودم را در کلاس درس و مقابل دانشجوها تصور کنم تا انرژی بهتری داشته باشم. البته چون اولین تجربه تدریس آنلاین بود، سختی‌های خودش را داشت. از نگرانی برای عدم استقبال تا راحت دانلود نشدن ویدیوها و مواجه شدن با مشکلات فنی وب‌سایت. اما عمیقا اعتقاد داشتم که این کار را باید انجام بدهم و نتیجه را ببینم.

اغلب برنامه نویس‌ها زمانی که وارد فرآیند ساخت و توسعه نرم افزار می‌شوند، بیشتر به کیفیت محصول نهایی فکر می‌کنند. زبان‌های برنامه نویسی یا تکنولوژی‌ها اهمیت زیادی ندارند، مگر در موارد خاصی که باید بر اساس یک پلتفرم مشخص نرم افزار را توسعه داد. اما من بیشتر از هر چیز فرآیند توسعه را دوست دارم. درک مفاهیم برنامه نویسی، پیدا کردن راه حل‌های مختلف و تحقیق‌ و مطالعه بیشتر. می‌توانم بگویم آخرین اولویت برای من محصول نهایی بوده.

حدود چهار سال پیش که تدریس حضوری را به شکل حرفه‌ای شروع کردم، همیشه به این فکر می‌کردم که چقدر برای من کار جذابی هست. هم می‌توانم به دیگران در یادگیری و وارد شدن به مسیر شغلی کمک کنم، هم خودم تکنولوژی‌های جدید را یاد می‌گیرم. ولی از همه جالب‌تر این بود که تدریس برای من تبدیل شده بود به همان علاقه به فرآیند توسعه نرم افزار.

بعد از دریافت فیدبک‌های خوب دانشجوها، تصمیم گرفتم تا تدریس را این بار به شکل آنلاین شروع کنم. نزدیک به یک سال و نیم مدل کاری مدرس‌های موفق داخلی و خارجی را بررسی کردم و بالاخره وب‌سایت فرانت کست شروع به کار کرد.

بدون شک نظرات دانشجوهای فرانت کست، من را برای ادامه این راه مطمئن‌تر کرده است. امروز حتی شاید بیشتر از تدریس حضوری، به تدریس آنلاین اعتقاد دارم. مخاطب این نوع تدریس، اغلب دانشجوهایی هستند که واقعا تصمیم به یادگیری دارند و تلاش می‌کنند برای پیشرفت در مسیر حرفه‌ای. ویدیوها را زمانی می‌بینند که وقت کافی دارند و می‌توانند به خوبی تمرین کنند. برای همین نتیجه بهتری خواهیم داشت.

امروز افتخار این را دارم که از بیشتر شهرهای کشور در فرانت کست دانشجو حضور دارد. بعد از حدود یک سال، در این مسیر با اطمینان بیشتری حرکت خواهم کرد.

 

دیدگاه‌ها:

saeed0821

مرداد 6, 1399  در  1:49 ب.ظ

سلام استاد خسته نباشید این دوره هم جامع هستش؟ چون یک دوره دیگه هم توی سایت دارین که نوشته جامع و پیشرفته. یعنی الان این کامل نیست و اون کامله؟

مسعود صدری

مرداد 6, 1399  در  2:54 ب.ظ

سلام
این دوره برای درک مفاهیم اولیه جاوااسکریپت هست.
دوره جامع و پیشرفته جاوااسکریپت یک دوره جامع و پروژه محور هست.

feelinggood

اردیبهشت 5, 1399  در  7:18 ب.ظ

آموزش عالی بود استاد

مسعود صدری

اردیبهشت 6, 1399  در  12:09 ق.ظ

خیلی ممنون از شما.

ShantiaMG

فروردین 15, 1398  در  5:18 ب.ظ

dastet dard nakone ostad …. in ruza mesle shoma ke takhasoseshono raygan dar ekhtiare madom mizaran kheyli kame

مسعود صدری

فروردین 15, 1398  در  5:58 ب.ظ

مخلصم، لطف دارین. امیدوارم براتون مفید باشه.

imaniy

فروردین 12, 1398  در  4:54 ب.ظ

آموزش عالی بود ممنون از شما.

مسعود صدری

فروردین 13, 1398  در  12:24 ق.ظ

ممنون از لطفتون.

افزودن دیدگاه جدید