مزایای ReactJS و دلایل انتخاب آن برای پروژه‌تان

جردن والک، کارمند سابق فیس بوک، ReactJS را توسعه داد. این کتابخانه متن باز جاوا اسکریپت، برای ایجاد رابط‌های کاربری برای برنامه‌های تک صفحه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. هدف اصلی ReactJS ارائه بهترین عملکرد ممکن است. این کتابخانه قدرتش را با تمرکز بر کامپوننت‌های جداگانه به دست می‌آورد.

به جای کار بر روی برنامه کل وب‌سایت، ReactJS به توسعه دهنده این امکان را می‌دهد تا رابط کاربری پیچیده را به کامپوننت‌های آسان‌تر و قابل استفاده مجدد تفکیک نماید. در سال ۲۰۱۱، این ایده بر روی فیس‌بوک اجرا شد و در سال ۲۰۱۲ بر روی اینستاگرام به کار گرفته شد.

بدون لود کردن صفحات وب، توسعه دهندگان می‌توانند تغییرات مشخصی را در اطلاعات برنامه وب اعمال کنند. هدف از این کار آسان‌تر، کارآمد‌تر و سرعت بالا در ایجاد رابط‌های کاربری برای برنامه‌های مد نظر توسعه دهندگان است.

علاوه بر این، توسعه‌دهندگان می‌توانند از این کتابخانه همراه با سایر فریمورک‌های جاوا اسکریپت مانند انگولار استفاده کنند. ReactJS شامل یک پایه اساسی و یک مجمع فعال در پشت آن بوده و فیس‌بوک این کتابخانه فرانت اند را ایجاد کرده است.

به منظور کار با ReactJS به صورت کارآمدتر، شما نیاز به دانش وسیع در خصوص جاوااسکریپت، CSS و HTML دارید. با وجود اینکه ReactJS از HTML استفاده نمی‌کند، JSX کاملاً شبیه به آن است.

از این رو، داشتن دانش درباره آن به شما در یادگیری بیشتر کمک خواهد کرد. ES6، آخرین نسخه جاوااسکریپت نیز برای ReactJS استفاده شده تا آن را پیشرفته‌تر و کارآمدتر سازد.

چه چیز استثنایی درباره ReactJS وجود دارد؟

می‌توان به سادگی حدس زد که ReactJS مشابه سایر فریمورک‌های محبوب مانند انگولار یا امبر نیست. بنابراین برخلاف بقیه، در واقع بر مفهوم کامپوننت‌ها توسعه یافته و توابع به طور مناسب با سایر فریمورک ها و کتابخانه‌ها مانند jQuery و نظایر آن کار می‌کنند.

استفاده از DOM مجازی آن را به سریع‌ترین تبدیل کرده است. زیرا این فریمورک تنها قسمتی از صفحه وب را که تغییر کرده است، آپدیت می‌کند. کاربرد و ساختار این فریمورک بهترین راهکاررا برای توسعه‌دهندگان فراهم میکند.

دلایل اصلی برای انتخاب ReactJS در سال ۲۰۱۹

به دلیل اینکه فریمورک های زیادی برای استفاده وجود دارد، این سوال پیش می‌آید که چرا توسعه دهندگان باید در سال ۲۰۱۹ از ReactJS استفاده کنند. خب، این فریمورک از برخی امکانات عادی برای ساده سازی کار توسعه‌دهندگان تشکیل شده است.

بیایید برخی از دلایل انتخاب ReactJS را بررسی کنیم:

۱. اتصال داده‌ها و قابلیت استفاده دوباره کد

با React می‌توان یک برنامه وب اندروید را توسعه داد و از قابلیت استفاده دوباره کد پشتیبانی کند.با استفاده از flux که یک معماری برنامه است میتوان جریان داده ها را از یک نقطه کنترل کرد.این ویژگی برای توسعه برنامه وب مفید است و میتواند کمک زیادی به توسعه دهندگان کند.  

۲. یادگیری آسان و ساده

در مقایسه با هر یک از دیگر فریمورک‌های جاوا اسکریپت،استفاده ازReact ساده است. بنابراین توسعه‌دهندگان می‌توانند از جاوا اسکریپت معمولی برای آماده کردن یک برنامه وب استفاده کرده و پس از آن با React توسعه دهند.

شما می‌توانید HTML را با این فریمورک از طریق برخی از ساختارهای آن ترکیب نمایید. علاوه بر این، JSX برای یادگیری بسیار ساده است.

۳. تست و کارایی

توسعه‌دهندگان می‌توانند در فریمورک  ReactJS از ماژول‌های ecmascript6 که قابل اعتماد است ، استفاده کنند وهمچنین با Babel، reacts-di  و برای تست کردن بهره برد که می توان با آنها به عنوان توابع state رفتار کرد. 

آنها را می‌توان از توابع triggered، خروجی‌ها، event ها و غیره رصد کرد. شما نیاز به تست قبل از استفاده دارید و ReactJS مطمئناً این کار را برای شما ساده‌تر می‌سازد.

۴. جریان یک طرفه اطلاعات

React یک جریان اطلاعات هوبی را فراهم می‌آورد که در آن برخی مقادیر به عنوان کامپوننت‌ها عبور داده شده و به عنوان خواص در تگ‌های HTML رندر می‌شوند.

دسترسی یا تغییر مستقیم کامپوننت‌ها غیرممکن است ولی صدور یک callback این کار را می‌کند. این ویژگی به عنوان جریان به بالای اکشن‌ها و جریان به پایین خاصیت‌ها شناخته می‌شود.

۵. DOM مجازی

ReactJS کامپوننت‌های ساختار حافظه که اصلاحات را محاسبه کرده و مرورگر را به روز رسانی می‌کنند، ایجاد می‌کند.

از این رو، یک ویژگی مفیدی تقویت می‌شود که به کاربر در کدنویسی کمک کرده و المان‌ها، کامپوننت‌ها و داده‌ها را رندر می‌کند که به پردازش و استفاده نهایی کمک کننده است.

همان طور که تا اینجا بحث شد، دلیل استفاده از ReactJS ساخت رابط‌های کاربری برای برنامه‌های وب با پیچیدگی و سادگی است. در مقایسه با سایرین، این فریمورک بهترین فریمورک است.

این فریمورک کاربر را قادر می‌سازد به جای جاوا اسکریپت pure ، کار را با JSX  انجام دهد، اما شما می‌توانید از جاوا اسکریپت pure در آن استفاده کنید. این فریمورک شامل کتابخانه‌هایی است که توسط فیس بوک ایجاد شده و امکان دسترسی به ساختار iOS، UPD و اندروید را می‌دهد.

مزایای اصلی توسعه ReactJS

۱. راحتی و سرعت

استفاده از هر یک از قسمت‌های یک برنامه بر روی سرور و کلاینت یک مزیت برای سرعت توسعه به وجود می‌آورد.

از این رو، افراد یا تیم‌های مختلف می‌توانند هر یک از قسمت‌ها را در صورت نیاز بنویسند و تغییرات در طراحی باعث نوشتن دوباره همه منطق برنامه نخواهد شد. 

۲. توسعه وب ریسپانسیو

کتابخانه React به خوبی با برنامه‌های وب کار کرده، توابع عادی را بهینه می‌کند که منجر به این می شود که تنها اجازه لود داده‌های مرتبط را بدهد. سرعت لود و طراحی تخصصی چیزی است که این روزها مورد نیاز است.

۳. بدون ریسک

هنگامی که شما نیاز به استفاده از این کتابخانه دارید، می‌توانید این کار را به سادگی انجام دهید. React به سادگی به پروژه‌های کنونی شما اضافه می‌شود و طیف وسیعی از کدنویسی‌ها را پشتیبانی می‌کند.

۴. قابلیت استفاده

اگر شما تجربه قبلی کار با جاوااسکریپت را دارید، توسعه  React برای شما راحت خواهد بود . به طور اساسی یک توسعه دهنده متخصص می‌تواند در طی دو تا سه هفته در این فناوری استاد شود.

۵. SEO

وقتی که درباره سایت‌ها صحبت می‌شود باید ارتباط آن با SEO ، به ویژه مفهوم SPA را در نظر بگیریم. برنامه‌های جاوااسکریپت به تنهایی برای SEO مناسب نیستند، زیرا داده‌های داخلی و کل ساختار صفحه به صورت پویا لود می‌شود به همین دلیل برای جستجوی بهتر توسط موتورهای جستجو از DOM مجازی ReactJS استفاده کرده و می‌تواند داده‌هایی مانند یک صفحه کامل را رندر کند.

۶. توسعه برنامه‌های موبایلی

اگر شما هنوز به این فکر هستید که ReactJS تنها برای توسعه وب مناسب است، شما در اشتباهید. این کتابخانه هم چنین برای توسعه برنامه‌های موبایل native برای بسیاری از پلتفرم‌های فراگیر اندروید و iOS به کار می رود.

۷. پاسخ مناسب

این فریمورک توسعه برنامه در عملکرد بسیار سریع بوده و شامل یک کتابخانه واکنش گرا است.

۸. گسترش ابزارها و ظرفیت های شما

با استفاده از React در یک پروژه، توسعه‌دهندگان می‌توانند بر روی جاوااسکریپت و هم چنین بر روی JSX مدرن کدنویسی کنند. این روش آنها را قادر خواهد ساخت تا از HTML در کدشان استفاده کنند که این کار دریچه‌ای برای نوآوری برایشان ایجاد کرده و بهره وری  آنها را افزایش می‌دهد.

۹. همیشه به روز

توسعه‌دهندگان فیس بوک از کتابخانه React پشتیبانی می‌کنند. آنها مطمئناً می‌دانند چگونه و چه کاری با آن انجام دهند. این پروژه به طور دائم رشد کرده و اعضای این انجمن همواره از کمک کردن و ارائه پیشنهاد یا حتی ارائه نمونه کدها لذت می‌برند.

۱۰. کامپویننت‌های قابل استفاده مجدد

اگر این کامپوننت‌ها را خودتان نوشته‌اید یا آن را در انجمنی یافته‌اید، این کامپوننت‌ها قابلیت ترکیب و استفاده مجدد دارند. این امر نشان می‌دهد که شما می‌توانید ۲ کامپوننت یا بیشتر را به یک مجموعه اضافه کرده و از آن به تعداد دفعات زیاد استفاده کنید.

نکات پایانی

به منظور دستیابی به اهداف پیش‌بینی شده شرکت از برنامه کسب و کار شما، شما باید مطمئن شوید که این برنامه‌ها به صورت تخصصی طراحی و توسعه داده شده‌اند و بهترین استفاده را می‌توان از آنها انجام داد.

شما نیاز به صرف زمان برای کار با ReactJS دارید. هم چنین می‌توانید یک توسعه دهنده ReactJS را استخدام کنید تا به شما در درک این فناوری و چگونگی رشد کسب و کارتان به کمک آن، کمک کند.

یک شرکت توسعه دهنده React مسلماً به شما در دستیابی به اهداف‌تان و نمایش اینکه چگونه کسب و کار شما می‌تواند از این فناوری برای سرعت بخشیدن به توسعه خود، کاهش هزینه‌ها و افزایش نرخ بهره گیرد، کمک نماید.

 

منبع: mindinventory.com

دیدگاه‌ها:

افزودن دیدگاه جدید