دوره پیشرفته جاوااسکریپت و React.js

کارگاه توسعه نرم افزار با کتابخانه React.js در تاریخ ۳ اردیبهشت ۹۷ برگزار شد. در طول این کارگاه سه روزه تلاش کردیم تا مفاهیم اولیه کتابخانه React.js را بررسی کنیم. مهم‌ترین هدف کارگاه، آشنایی کلی با این کتابخانه و ساختار دستورات اصلی بود.

روز اول اختصاص داده شد به مبانی زبان برنامه نویسی جاوااسکریپت و مفهموم Node.js. بعد از تحلیل ساختار این پلتفرم، ارتباط React.js را با Node.js بررسی کردیم.

در روز دوم، کتابخانه React.js را با استفاده از CDN به پروژه اضافه کردیم. با در نظر گرفتن چالش‌های این روش و به کمک JSX، اولین کد خود را توسعه دادیم.

اما برای روز سوم تصمیم داشتیم یک محیط توسعه منطقی‌تر فراهم کنیم. سرور Node.js را آماده و به بررسی NPM و Yarn پرداختیم. بعد از آن با پکیج‌های مورد نیاز برای نصب روی پروژه آشنا شدیم، مانند babel و webpack. اما نکته مهم استفاده ساده‌تر از اینها بود، به همین دلیل پکیج Create React App را به پروژه اضافه کردیم.

بعد از آماده شدن بسته نرم افزاری، ساختار Create React App را بررسی کردیم. ارتباط اجزای این بسته، مسیرها و… را مورد مطالعه قرار دادیم. در نهایت با استفاده از روش تابع، اولین کامپوننت خود را توسعه دادیم. این کامپوننت یک ساختار بسیار ساده داشت و در فایل اصلی فراخوانی می‌شد.

 

کارگاه React.js

دوره پیشرفته جاوااسکریپت و React.js

بعد از اتمام کارگاه، با توجه به برنامه قبلی و درخواست‌های دانشجویان تصمیم بر این شد تا یک دوره پیشرفته برای ادامه سرفصل‌ها نیز داشته باشیم. دوره پیشرفته جاوااسکریپت که بر اساس یک پروژه واقعی طراحی شده، با استفاده از React.js و Express.js پیش خواهد رفت. پروژه دوره توسط خانم دکتر خانلی طراحی شده و مدرس مسعود صدری است.

دوره پیشرفته هم مانند کارگاه React.js در دانشکده برق دانشگاه تبریز تشکیل خواهد شد. جلسه هماهنگی روز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۹۷ است. از طریق این لینک می‌توانید ثبت نام کنید.

 

دوره آنلاین ReactJS

 

4 پاسخ به “دوره پیشرفته جاوااسکریپت و React.js”

  1. Rbact گفت:

    سلام دوره ویدیویی جاوا اسکریپت و React.js هم بذارید در سایتتون.ممنون از سایت خوب تون…

  2. hadi_a.a گفت:

    داداش کارت درسته دمت گرم خیلی مردی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *