دوره جامع NodeJS

109,000 تومان

تعداد دانشجوها: 528

 

بعد از ثبت نام در دوره، برای دانلود ویدیوها وارد قسمت “حساب کاربری” شوید.

این دوره در حال بازتولید است.

دو ساعت از دوره جامع NodeJS را می‌توانید در کانال یوتوب مشاهده کنید – لینک ویدیو

توضیحات

NodeJS یک ابزار قدرتمند برای اجرای جاوااسکریپت در خارج از مرورگر است. در حالت عادی، زبان برنامه نویسی جاوااسکریپت توسط مرورگر تفسیر می‌شود. NodeJS این قابلیت را دارد که برنامه‌های توسعه داده شده توسط این زبان را برای هر پلتفرمی اجرا کند. یکی از این پلتفرم‌ها، بک‌اند نرم افزارهای تحت وب است. با توجه به این که NodeJS این امکان را به ما می‌دهد که از جاوااسکریپت برای توسعه بک‌اند استفاده کنیم، در نتیجه شرایط به گونه‌ای فراهم می‌شود که برای توسعه برنامه‌های وب، به جای این که از زبان های مختلف برای پیاده سازی بک‌اند و فرانت‌اند استفاده شود، از جاوااسکریپت به عنوان زبان برنامه نویسی واحد بهره‌مند شویم.

طبق گزارشی که وب‌سایت Stackoverflow هر سال پس از نظرسنجی از برنامه‌نویس‌ها منتشر می‌کند، NodeJS در سال ۲۰۱۳ در رتبه ۹ برترین تکنولوژی‌ها قرار گرفته بود. اما در سال ۲۰۲۱، جاوااسکریپت به عنوان محبوب‌ترین زبان برنامه نویسی و NodeJS به عنوان محبوب‌ترین ابزار توسعه انتخاب شده است. طبیعتا می‌توان نتیجه گرفت این ابزار توسعه نرم افزار رو به رشد است. صعودی بودن روند حرکت یک تکنولوژی نیز به معنی توسعه بازار کار خواهد بود.

محبوبیت بالای NodeJS باعث شده تا استارتاپ‌ها و شرکت‌های بزرگ فناوری از این ابزار برای توسعه محصولات خود استفاده کنند. از بین این شرکت‌ها که از NodeJS  استفاده کرده‌اند می‌توانیم به Uber ،Netflix ،Trello ،eBay و Medium اشاره کنیم. همین طور استارتاپ‌های دیوار، توانیتو، رایچت و سازیتو، از نمونه‌های موفق داخلی هستند. به همین دلیل، سرمایه گذاری برای یادگیری جاوااسکریپت و NodeJS، قطعا یک انتخاب منطقی خواهد بود.

مهم‌ترین پیش‌نیاز این دوره، درک مفاهیم زبان برنامه نویسی جاوااسکریپت است. به این دلیل که NodeJS از ابزارهای جاوااسکریپت برای توسعه بک‌اند است. برای یادگیری دقیق جاوااسکریپت، دوره جامع و پیشرفته جاوااسکریپت فرانت کست را پیشنهاد می‌کنیم.

بازار کار NodeJS

یک توسعه دهنده NodeJS وظیفه دارد تا منطق سمت سرور وب اپلیکیشن‎های مختلف را پیاده‌سازی کند. با توجه به این که NodeJS به محبوب‌ترین ابزار توسعه تبدیل شده است، همین موضوع باعث شده تا میزان تقاضا برای توسعه دهندگان NodeJS بسیار رو به افزایش باشد. مزیت دیگری که وجود دارد این است که امکان دورکاری برای بسیاری از شرکت‌های داخلی و خارجی فراهم شده است. از این رو تعداد موقعیت‌های شغلی برای یک توسعه دهنده NodeJS بسیار افزایش پیدا کرده و همچنین کسب درآمدهای بسیار بالا به راحتی امکان‌پذیر شده است.

دوره جامع NodeJS

هدف اصلی ما در فرانت کست این است که یادگیری برنامه نویسی به ساده‌ترین زبان ممکن اتفاق بیفتد. به همین دلیل دوره جامع NodeJS به شکل کاملا قدم به قدم طراحی شده و با نگاهی عمیق و کاربردی تمامی مفاهیم را در بر می‌گیرد. در این دوره مطالب مربوط به NodeJS از ساده‌ترین مفاهیم شروع می‌شوند و تا مفاهیم پیشرفته‌تر ادامه پیدا می‌کنند. همین موضوع باعث می‌شود تا درک مفاهیم به درستی صورت بگیرد.

در فرانت کست مهم‌ترین مراجع ما برای آموزش، منابع اصلی و مستندات NodeJS است. اگر در آینده مبحث جدیدی به این تکنولوژی اضافه شود و یا به‌ روز رسانی انجام شود تمامی مفاهیم جدید، بصورت رایگان به دوره اضافه خواهند شد.

انجام تمرین‌ و پروژهای متنوع از جمله دلایل مهمی هستند که باعث می‌شوند یادگیری مفاهیم برنامه نویسی به شکل کاملا درست و عمیق انجام شود. به همین دلیل دوره جامع NodeJS کاملا پروژه محور طراحی شده است. ما در طول مسیر یادگیری با چالش‌های متعددی روبه‌رو خواهیم شد و تمریناتی را خواهیم داشت که دانشجو با انجام دادن آن‌ها، به درک درستی از مفاهیم خواهد رسید. در این دوره یادگیری به کمک انجام پروژه صورت می‌گیرد و براساس بازخوردهایی که از دانشجویان دریافت می‌کنیم پروژه‌های جدید به شکل رایگان به دوره اضافه خواهند شد. 

پس از تکمیل این دوره، دانشجویان به درک درست از ابزار توسعه NodeJS دست پیدا می‌کنند و به یک توسعه دهنده بک‌اند تبدیل می‌شوند. از این رو، سرمایه‌گذاری در این دوره یکی از بهترین سرمایه‌گذاری‌ها به‌ شمار می‌رود زیرا می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن به درک عمیقی از مفاهیم برسید و به عنوان متخصص NodeJS وارد بازار کار شوید.

مدرس دوره

مسعود صدری مدرس و توسعه دهنده نرم افزار، فارغ‌ التحصیل از رشته مهندسی نرم‌افزار، برنامه نویسی را از سال ۱۳۹۱ به شکل حرفه‌ای شروع کرده است. او در سال‌هایی که در حوزه برنامه نویسی حرفه‌ای فعالیت داشته، با شرکت های نرم افزاری و تیم‌های استارتاپی همکاری داشته و بیشتر بر روی فریلنسیگ تمرکز کرده است. او سال‌ها به عنوان برنامه نویس فریلنسر مشغول به کار بوده و همین امر باعث شده تا نیازهای بازار کار را به خوبی بشناسد و تجربه‌های زیادی در این زمینه کسب کند.

مسعود صدری تدریس را از سال ۱۳۹۴ به شکل حرفه‌ای، با آموزشگاه مجتمع فنی تهران شروع کرده و همیشه جزء یکی از برترین مدرسان برنامه نویسی بوده است. سپس تصمیم به برگزاری دوره‌های برنامه نویسی در دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تبریز گرفته که مورد استقبال بسیار خوب دانشجویان قرار گرفت. فعالیت‌های او در دانشگاه تبریز، به عنوان مدرس دانشگاه ادامه داشته و اکنون تدریس کارگاه‌های مبانی برنامه سازی و برنامه سازی پیشرفته را برعهده دارد. نهایتا از سال ۱۳۹۷ تدریس آنلاین هم به لیست فعالیت‌های آموزشی او اضافه شده است.

تمام تلاش مسعود صدری این است که نیازهای بازار کار را بصورت دقیق تحلیل کند و براساس روند پیشرفت محبوبیت یک تکنولوژی و نیازهای بازار کار جامع‌ترین و به‌روزترین سرفصل‌ها را برای تکنولوژی‌های مختلف آماده کند تا افرادی که به این حوزه علاقمند هستند بتوانند مطالب را به بهترین و ساده‌ترین زبان ممکن یاد بگیرند و بطور مستقیم وارد بازار کار شوند.

پشتیبانی دوره

یکی از موضوعات بسیار مهم در فرانت کست پشتیبانی دوره‌ها می‌باشد که برعهده مدرس دوره است. مدرس به عنوان یک منتور از ابتدای مسیر قدم به قدم، تا زمانی که دانشجو تمامی مطالب را بصورت کامل یاد بگیرد، همراه اوست. ما بر این باور هستیم که هیچ شخصی بهتر از مدرس دوره نمی‌تواند پاسخگوی سوالات دانشجویان باشد. از این رو، در فرانت کست مدرس خود را موظف می‌داند تا در تمامی روزهای هفته، به جز روزهای تعطیل، سوالات دانشجویان را بررسی کند. این ارتباط مستقیم از طریق شماره واتس‌اپ ۰۹۳۵۵۴۹۱۴۸۱ و یا اکانت اینستاگرام @masoodsadri انجام می‌گیرد.

گارانتی بازگشت وجه

ما در فرانت کست به دوره‌ها و محتوایی که آماده شده است ایمان کامل داریم و معتقد هستیم اگر دانشجویان براساس مسیر یادگیری که آماده کرده‌ایم پیش بروند قطعا به هدفی که دارند دست پیدا می‌کنند. مهم‌ترین هدف ما این است که دانشجویان در کمال آرامش و بدون کوچکترین استرسی یادگیری را شروع کنند. به همین جهت، گارانتی بازگشت وجه برای تمامی دوره‌های غیررایگان درنظر گرفته‌ایم. اگر شما به هر دلیل از ادامه دادن مسیر منصرف شوید، می‌توانید تا ۳۰ روز بعد از ثبت‌ نام برای بازگشت وجه درخواست بدهید. ما بدون هیچ سوالی تمام هزینه‌ای که برای یادگیری خود سرمایه‌گذاری کرده بودید را عیناً به حساب شما بازمی‌گردانیم.

سرفصل‌ها:

۱. پیش نیاز دوره

۲. یادگیری بهتر و پشتیبانی دوره

۳. بررسی دقیق NodeJS

۴. راه اندازی محیط توسعه

۵. اجرای جاوااسکریپت توسط NodeJS

۶. ماژول‌های NodeJS

۷. دریافت داده و ذخیره در فایل

۸. جریان داده در وب و توسعه بک‌اند

۹. ساختن سرور Node

۱۰. درک بهتر درخواست‌ها

۱۱. ارسال پاسخ به کلاینت

۱۲. مسیرهای برنامه بر اساس درخواست‌ها

۱۳. بررسی ریدارکت کردن درخواست‌ها

۱۴. دریافت داده از کاربر و ذخیره در فایل

۱۵. استفاده از پکیج‌های NPM

۱۶. نصب Nodemon

۱۷. بررسی چهارچوب Express.js

۱۸. نصب Express.js و راه اندازی سرور

۱۹. بررسی مفهوم Middleware

۲۰. افزودن Middleware

۲۱. درک بهتر روش کار Express.js

۲۲. مدیریت Routeها

۲۳. دریافت داده‌ها

۲۴. درخواست‌های GET و POST

۲۵. استفاده از Router در Express

۲۶. افزودن صفحه ۴۰۴

۲۷. بررسی Routeهای ثابت و متغیر

۲۸. توسعه صفحات HTML

۲۹. نمایش صفحات HTML

۳۰. افزودن فایل‌های CSS

۳۱. جمع بندی مفاهیم

۳۲. به اشتراک گذاری داده‌ها

۳۳. بررسی Template Engine

۳۴. استفاده از Template Engine در Node

۳۵. افزودن پکیج EJS

۳۶. توسعه صفحات داینامیک

۳۷. استفاده از داده‌های داینامیک

۳۸. بخش‌های داینامیک در پروژه

۳۹. بررسی معماری MVC

۴۰. افزودن توابع Controller

۴۱. ساختار داده‌ای محصول

۴۲. ذخیره داده‌ها در فایل

۴۳. دریافت داده‌ها از فایل

 

ویدیو‌های اضافه شده:

۴۴. استفاده از پایگاه داده

۴۵. بررسی پایگاه داده‌های SQL

۴۶. بررسی پایگاه داده‌های NoSQL

۴۷. نصب و راه اندازی پایگاه داده MongoDB

۴۸. اتصال پروژه به پایگاه داده

۴۹. بهینه سازی تابع اتصال به پایگاه داده

۵۰. بررسی ساختار داده‌ای Model در MongoDB

129 پاسخ به “دوره جامع NodeJS”

 1. Mohammad گفت:

  سلام عمو مسعود
  یه سوالی
  توی دوره منتظر درگاه پرداخت باشیم یا نه؟

 2. ایمان اکبری گفت:

  سلام خدا قوت، تقریبا این دوره شامل چند قسمت خواهد شد بعد از اتمام.؟

 3. علی حقیقت گفت:

  سلام خسته نباشید
  این دوره قراره بروزرسانیش شروع بشه تقریبا چه تاریخی تموم میشه آپدیت و قابل دیدن هست ؟

  • سلام
   دقیق نمی‌تونم بگم چقدر طول می‌کشه، ولی سعی می‌کنم در سریع‌ترین زمان تکمیلش کنم.
   تا چند روز آینده به روز رسانی رو شروع می‌کنیم.

 4. شهریار آزاد گفت:

  سلام من بیشتر از یک ماهه که به این صفحه سر میزنم ولی ندیدم چیزی تغییر کنه و قسمت جدیدی اضافه بشه. لطفا بگید از کی قسمت های جدید رو اضافه میکنید تا دوره رو خریداری کنم؟ الان اطمینان ندارم از خرید دوره

  • سلام
   بله به دلیل کسالت من حدود دو ماه به روز رسانی نداشتیم.
   اواخر هفته آینده به روز رسانی‌ها شروع می‌شن.
   پیشنهاد می‌کنم صبر کنید دوره تکمیل بشه و بعد برای دوره ثبت نام کنید.

 5. armanamiri گفت:

  سلام آقای صدری با خبر شدم که جراحی داشتید ایشالا که خیره و براتون ارزوی سلامتی دارم . انشالله که زودتر بتونیم از تدریس های شما استفاده کنیم

 6. artindev گفت:

  استاد لطفا دوره رو اپدیت کنید خیلی وقته منتظریم

 7. مهدی حسنی گفت:

  مهندس یه سوال دیگه و اینکه زمانیکه پروژه رو تکمیل میکنیم و قراره روی سرور بیاد بالا میشه از پلتفرم داکر استفاده کرد برای Deploy پروژه یا فقط VPS?

 8. مهدی حسنی گفت:

  مهندس داخل دوره از گراف یا رست صحبتی میشه و اینکه ردیس هم تدریس میشه یا خیر؟
  ممنون!

 9. علی حقیقت طلب گفت:

  سلام استاد صدری خسته نباشید.
  در این دوره از redis استفاده هم میکنید؟
  من میخواستم به تازگی این دوره رو خریداری کنم و میخواستم بدونم اپدیت هاتون چه مدتی هست؟؟
  و بعد از این دوره هر پروژه ای رو میتونم پیاده سازی بکنم؟

  • سلام
   خیلی ممنون.
   این دوره تمرکزی روی redis نداره.
   قطعا بعد از پایان دوره هر پروژه‌ای رو با Node می‌تونید پیاده سازی کنید.
   فعلا به دلیل توصیه دکتر نمی‌تونم خیلی با کامپیوتر کار کنم، برای همین فعلا تا حدود یک ماه آینده به روز رسانی‌ها با تاخیر انجام می‌شن.
   اما اگر جایی در طول دوره سوالی بود در خدمتتون هستم.

 10. متین جمشیدی گفت:

  سلام اقای صدری .
  داخل این دوره چه چیز های دیگه ای یاد میدید؟
  مونگو هم یاد میدید و کار با api ها ؟
  و اینکه این دوره پروژه کامل هم داره؟

  • سلام
   این دوره یک دوره جامع برای درک مفاهیم Node و Express هست.
   برای پایگاه داده از MongoDB استفاده می‌کنیم و یک قسمت مجزا برای توسعه API خواهیم داشت.
   همین طور مفاهیم SOCKET.IO بررسی می‌شن.
   در طول دوره چالش‌های متعددی داریم و برای هر بخش یک پروژه مجزا.
   به عنوان مثال برای قسمت API یک پروژه وبلاگ داریم و برای SOCKET.IO پروژه چت.
   پروژه اصلی دوره یک فروشگاه هست.

 11. مهدی مهدوی گفت:

  اقا چند وقتی گذشته و منتظر آپدیت جدیدیم 🙂

 12. sajjadr7373 گفت:

  سلام استاد خسته نباشید.
  من تخصصم میخوام سمت فرانت باشه ولی میخوام در کنار مطالب فرانت اند، مباحث بک اند رو هم شروع کنم.
  الان این دوره node.js رو بهتره برای شروع نگاه کنم یا دوره MERN رو ؟

  در هر صورت دوتا دوره رو نگاه میکنم ولی میخوام بدونم کدومش اول باشه بهتره؟

  • سلام
   خیلی ممنون.
   اگر هدفتون این هست که بک‌اند رو با Node و جاوااسکریپت به صورت دقیق و جامع یاد بگیرید این دوره رو بهتون پیشنهاد می‌کنم.
   اگر می‌خواید مفاهیمی که مربوط به ارتباط React و Node هستند مانند چالش‌های API رو مسلط بشید دوره جامع MERN Stack رو پیشنهاد می‌کنم.

 13. مهدی گفت:

  آقا این دوره دقیقا تو چه وضعیه؟
  کل سرفصل ها ۱۴ تا هست؟
  دوره تکمیل شده یا داره آپدیت میشه؟
  ممنون میشم یه توضیح بدید

  • سلام
   در ویدیو معرفی دوره و پایین ویدیو نوشته شده که در حال بازتولید هست.
   به این معنی که از ابتدا آماده شده و هر هفته ویدیوهای جدید اضافه می‌شن.

 14. ارمیا اقایی گفت:

  سلام این دوره چون ابدیت شده از مفاهیم قبلی هم استفاده شده

  • سلام
   دوره به صورت کامل بازتولید شده.
   مفاهیم قبلی رو هم داریم به اضافه مفاهیم جدیدتر.
   همین طور چالش‌های برنامه نویسی بیشتری خواهیم داشت.

 15. مهران علی پور گفت:

  مهندس جان بابت بازتولید دوره ممنون واقعا زحمت میکشید. من که قبلا تو دوره شرکت کردم الان دوره جدید به پنلم اضافه شده . مرسی واقعا

 16. پویا گفت:

  سلام من در حوزه اندروید کار میکنم میخوام بک اند رو یادبگیرم بنظرتون این دوره بدرد من که میخوام بک اند یادبگیرم میخوره یا نع باید از یه دوره اموزشی دیگه استفاده کنم اگه دوره اموزشی میشناسید لطفا اطلاع دهید

 17. محمد گفت:

  سلام آقای صدری شما در پیاده سازی فروشگاه در این دوره از فریم ورک اکسپرس استفاده کردید؟

 18. morteza گفت:

  سلامخدمت استاد صدري . ايا درگاه پرداخت كار ميشه يك فروشگاه در نهايت هدف از ايجادش يك خريد اينترنتي هست چون بحث خيلي مهمي بود اشاره كردم

  • سلام
   قطعا قسمت مهمی هست.
   البته باید توجه داشت که یک فروشگاه علاوه بر این که یک CMS کامل هست، بحث سبد خرید رو هم داره که در این دوره به طور جامع بررسی شده.
   موردی که فرمودید در لیست به روز رسانی‌های این دوره هست. اما با توجه به گستردگی و تنوع به روز رسانی‌ها، تصمیم گرفتم این دوره رو به صورت کامل باز تولید کنم.
   انشاالله بعد از به روز رسانی‌هایی که در حال انجام هست، باز تولید این دوره شروع می‌شه و طبیعتا محتوای به روز شده برای دانشجوهایی که قبلا برای دوره ثبت نام کردند رایگان هست.

 19. صادق امیری گفت:

  سلام و خسته نباشید.
  استاد در قسمت هفتم(bodyparser) یک مقدار کد css و html اضافه کردین که داخل فایل همون جلسه و جلسه های بعدی نیست متاسفانه !

  • سلام
   ممنون که اطلاع دادید.
   می‌تونید از کدهای پروژه استفاده کنید برای اون قسمت.
   انشاالله توی اولین به روز رسانی دوره اون قسمت رو اضافه می‌کنم.

 20. mr گفت:

  درود اگر امكانش هست با github يا داكر هم يه مقدار كار كنيد اگر ابديت قرار هست بياد اشنايي براي اين ابزار هاي پرتقاضا باشه

 21. نیما فیض شمس گفت:

  استاد درست شد ۱ مشکل خیلی کوچیک بود

 22. نیما فیض شمس گفت:

  استاد سلام وقت بخیر من مجدد بعد از چند وقت این دوره رو از اول شروع کردم

  در جلسه سوم طبق ویدئو پیش رفتم اما با این مشکل بر خوردم

  TypeError: app.use() requires a middleware function
  at Function.use (C:\dev\node\shop-app\node_modules\express\lib\application.js:210:11)
  at Object. (C:\dev\node\shop-app\app.js:8:5)

 23. فاطمه منصوری گفت:

  با سلام. کدهای نهایی پروژه که گفتید رو سایت قرار میگیرند رو از کجا میتونیم بگیریم. مثلا فایل های html و css که در جلسه هفتم نوشتید و گفتید در کدهای نهایی پروژه در اختیار ما قرار می گیرند

 24. نیما فیض شمس گفت:

  استاد سلام وقت بخیر امیدوارم حالتون خوب باشه
  در جلسه هفتم
  نصب Bodyparser و دریافت اطلاعات از کاربر
  ۱سری کد اضافه کردین html سورس اون ها رو از کجا میتونیم پیدا کنیم !؟

 25. samson گفت:

  مهندس اگه امکانش هست در بروز رسانی جدید از یک orm هم استفاده کنید. چون تمام فریمورک های مدرن orm دارن که کار با دیتابیس رو واقعا راحت تر از روشهای سنتی می کنه
  من TypeORM رو پیشنهاد می کنم. اگه آموزش بدید عالی میشه 🙏

 26. samson گفت:

  سلام استاد خسته نباشید
  با توجه به اینکه این دوره سال پیش ضبط شده برنامه ای برای آپدیت دوره دارید؟

  • سلام
   بله حتما.
   همه دوره‌های فرانت کست با مفاهیم و پروژه‌های جدید به روز رسانی می‌شن و این دوره هم انشاالله به زودی با پروژه جدید به روز رسانی می‌شه.
   البته مفاهیم این دوره همچنان به روز و قابل استفاده هستند.

 27. Mohsen Azizi گفت:

  سلام خسته نباشید
  داخل این دوره مباحث فراموشی رمز عبور کاربر و ورود کاربر با استفاده از شماره تلفن phone login تدریس میشه؟
  اگر نه حتما توی آپدیت ها در نظر بگیرید

  • سلام
   خیلی ممنونم از پیشنهادتون.
   همه دوره‌های فرانت کست با پروژه‌های جدید به روز رسانی می‌شن.
   این موارد رو هم برای پروژه بعدی این دوره حتما در نظر می‌گیرم.

 28. Hamidreza گفت:

  سلام و خسته نباشید توی این دوره یک وب سایت فروشگاهی توسعه میدین ؟

  • سلام
   بله در طول دوره یک فروشگاه اینترنتی رو توسعه می‌دیم.
   البته تمرکز اصلی روی درک مفاهیم Node.js هست تا شما بعد از یادگیری این مفاهیم پروژ‌ه‌های متنوع با هر موضوعی رو بتونید توسعه بدید.

 29. hooman_sarv گفت:

  سلام
  من تو قسمت فرستادن عکس کلا بهم ارور میده میگه مسیر رو پیدا نمیکنه:/ با اینکه کد فایل خودتونو اجرا کردم. همه قسمتا درست کار میکنه .
  Error: ENOENT: no such file or directory, open ‘F:\Back-End\NodeJs\FrontCast\rest-api\rest-api\uploads\2020-08-01T09:42:10.040ZCapture.PNG’

 30. Morning Star گفت:

  سلام جناب صدری میخواستم بپرسم برای شروع این دوره نیاز به داشتن دانشی منباب دیتابیس mongoDB هم داریم یا آموزش های مربوط به این دیتابیس هم رو درون دوره میبینیم و دیگه نیازی بهش نیست

 31. الیاس غفوریان گفت:

  با سلام و خسته نباشید خدمت استاد عزیز
  ممنون میشم درمورد ورژن بندی نود جی اس کلا یه توضیحی بدید مثلا ۱۲٫۱۶٫۱ تک تکشون دقیقا به چی اشاره میکنن
  اگه ۱۲ به ۱۳ چه اتفاقی تو هستش میوفته یا سینتکسش فرقی میکنه ویاو…
  ممنون

  • سلام
   تغییرات خیلی جزئی هستند. قسمت API رو اگر مطالعه کنید متوجه می‌شید که بعضی متدها به عنوان مثال دیگه استفاده نمی‌شن.
   توی بحث Syntax هم چون به صورت عمومی جاوااسکریپت هست، تغییرات خاصی نداریم. به جز به روز رسانی‌های خود زبان جاوااسکریپت.

 32. ziba گفت:

  سلام اقای صدری یه پیشنهاد داشتم که فایل(کد) هر جلسه رو کنارش قرار بدید.
  اینجوری وقتی بعد یه مدت برمیگیردیم به آموزش راحتتر باهاش میریم جلو

 33. سلام مجدد، یک سوال دیگه دارم…
  توی قسمت ۲۴ که دارید view یک محصول رو درست میکنید، به مشکل برخوردم. دقیقا مثل ویدئو پیش رفتم ولی همش نمیتونه محتوای فایل رو بخونه (در صورتی که توی مسیر / داره درست نمایش داده میشه)
  .
  Cannot read property ‘title’ of undefined
  at eval (/Users/apple/Documents/Projects/Practice/nodejs/views/details.ejs:16:31)
  .
  محتویات کد:
  http://dpaste.com/3AA767V
  .
  چندبار هم ویدئو رو از اول دیدم، ولی اصلا نمیتونم درک کنم که ایراد کار کجاس.
  سپاس

  • سلام
   مشکلی رو توی کد شما متوجه نشدم.
   اگر مقدار title که از طریق ریکوئست قرار هست گرفته بشه به صورت undefined نشون داده می‌شه، به این معنی هست که برنامه نتونسته مقداری رو از ریکوئست بگیره.
   ممکنه مشکل از Body Parser باشه، دقت کنید توی فایل app.js اولویت توابع و فراخوانی‌ها دقیقا مطابق با چیزی باشه که من نوشتم.
   به دلیل مفسری بودن زبان جاوااسکریپت، اولویت توابع اهمیت زیادی دارن.

 34. سلام استاد، وقتتون بخیر.
  یه سوال… docker چیه دقیقا؟ و چه کاربردی داره؟
  توی نت سرچ کردم و توضیحاتش رو خوندم ولی منظور از container ها رو متوجه نشدم…
  سپاس.

 35. سعید عالی پور گفت:

  سلام . مشکل با استفاده از Schema حل شد . سپاس فراوان . دوره خیلی روووون و خوب بود و طی ۱ هفته دوره اموزشی رو یاد گرفتم . ممنونم ازتون . فقط مسئله مربوط به پرداخت اینترنتی رو من ندیدم داخل دوره . اتصال به درگاه و دو حالت پرداخت موفق و پرداخت نا موفق . ممنون میشم اگر قرار بدید .

 36. سعید گفت:

  سلام . وقتتون بخیر . مهندس در ویدئو ها قسمت هاییی که میخوام با استفاده از توابع مانگو محصولی رو حذف کنم خطای زیر رو میگیرم . شما این خطا رو دیدید ؟ دقیقا همون راهکار های شما رو دارم انجام میدم .

  Error: Argument passed in must be a single String of 12 bytes or a string of 24 hex characters

  با تشکر

  • سلام
   فکر می‌کنم مشکل توی فایل EJS شما باشه، قسمتی که مروبط به اضافه کردن محصول یا افزودن به سبد خرید هست.
   لطفا اسکرین شات قسمتی که بهتون ارور داده رو توی تلگرام یا واتس‌اپ بفرستین.

 37. hejazirad گفت:

  سلام.خسته نباشید.ببخشید یه سوالی داشتم.!!
  تفاوت کوکی (Cookie) با سشن (Session) و با توکن (token) چیست؟
  نمیدونم سوال درستی هست یا نه!!!!

  • سلام
   از Cookie برای ذخیره اطلاعات سمت کاربر (مرورگر) و از Session برای ذخیره اطلاعات سمت سرور استفاده می‌شه.
   Token و Cookie هر دو می‌تونن برای بحث احراز هویت کاربر استفاده بشن.
   زمانی که قسمت بک‌اند نرم افزار رو برای توسعه APIها در نظر گرفتیم، استفاده از Token انتخاب منطقی‌تری هست.

 38. railsbarmaki گفت:

  سلام وقت بخیر این دوره خیلی دوره خوبی بود دانش ما رو توی جاوا اسکریپت به شدت بالا برد اما من به شخصه حاظر نیستم برای back end وب سایت از node js استفاده کنم کد نویسی ها به شدت توی node کثیف و اعصاب خورد کن هست اصلا قابل مقایسه با php یا python نیست البته این نظره منه شاید به دل بقیه بشینه

  • سلام
   خیلی ممنونم که برای دوره ثبت نام کردین.
   انتخاب زبان برنامه نویسی قطعا باید بر اساس روند رشد و بازار کار اون زبان باشه. ولی بدون شک علاقه مهم‌تر هست. برای همین بهتون پیشنهاد می‌کنم زبانی رو انتخاب کنید که بهش علاقه دارین، چون در این صورت قطعا موفق می‌شین.
   اما در مورد ساختار باید بگم که به نظرم من اتفاقا NodeJS همراه با چهارچوب Express خیلی روند توسعه منطقی‌ای داره.

 39. سعید گفت:

  مرسی استاد . اما برای پنل ادمین فکر کنم باید این ویژگی ها اضافه شن . مثل ویژگی هایی که به محصول داده میشن برای فیلترینگ . آخه در غیر اینصورت وقتی فقط اضافه کردن محصول باشه ، میشه بدون دردسر با جنگو سایت رو تموم کرد .

  • ممنونم از پیشنهادتون. حتما برای به روز رسانی‌های بعدی در نظر می‌گیرم.
   هدف این دوره یادگیری دقیق مفاهیم NodeJS و Express هست. طبیعتا یک پروژه خیلی گسترده‌ می‌تونه باشه و باز هم می‌تونیم امکانات متنوع اضافه کنیم. اما زمانی که شما مفاهیم رو به درستی یاد بگیرید، می‌تونید خودتون هر پروژه‌ای رو پیاده سازی کنید. مسیر یادگیری باید منطقی باشه و هدف اصلی در پایان دوره تسلط شما برای این مفاهیم هست.

 40. سعید گفت:

  سلام . ممنونم بابت زحماتتون برای این دوره . سوال من اینه ، در این دوره آموزش پنل ادمین فروشگاه و قسمت هایی مثل فیلتر کردن جستجو ها و ویژگی ها هم قرار داده شده ؟ یا فقط ساخت محصول در فروشگاه هست ؟

  • سلام
   ممنون از شما.
   قسمت ادمین شامل بخش اضافه کردن محصول هست.
   موارد دیگه در صورت درخواست دانشجوها می‌تونه به عنوان به روز رسانی‌های دوره در نظر گرفته بشه.

 41. railsbarmaki گفت:

  سلام توی قسمت ۱۳ بحث model این static برای چی استفاده میشه من نگرفتم چی شد 🙁 توی دوره جاوا اسکرپیت پیشرفته قسمت class ها کاشکی توضیح داده بودید این static رو

 42. kia گفت:

  با سلام
  اگر ممکنه در مورد سوکت نویسی و همچنین ایجاد یک ویدیو کال هم صحبت کنید.

 43. MR.Mostafa گفت:

  سلام
  عذرخواهم، برای vscode از چه تمی استفاده می‌کنید؟

 44. MR.Mostafa گفت:

  سلام
  ممنونم از اینکه وقت گذاشتید و پاسخ دادید.
  انجام دادم ولی متاسفانه کار نکرد. احتمالا با یکی از پلاگین‌هایی که نصب کردم تداخل داره

 45. MR.Mostafa گفت:

  سلام
  ضمن تشکر از زحماتتون، یک سوال از خدمتون داشتم:
  توی آموزش دستورات ejs برای شما به صورت اتوماتیک درج می‌شه، برای این مورد از snippet خاصی استفاده می‌کنید؟
  اون پلاگینی که معرفی فرمودید رو نصب کردم ولی همچین کاری رو انجام نمی‌ده و خودم تگ‌هاش رو می‌نویسم.

 46. رسول گفت:

  سلام خسته نباشید من یکی از دوست سایت شما معرفی کرده اگه بشه یک کد تخفیف بدهید به ایمیل بنده خیلی ممنون میشم

 47. مهرداد گفت:

  ” سیوی ” اشتباه تایپیست = سئوی محتوا

 48. مهرداد گفت:

  سلام
  بنده این دوره را تهیه کردم، اگر بخواهیم یه سایت دانلود نرم افزار بصورت سینگل پیج توسعه بدیم که قابلیت های عضویت ، پنل کاربری اعضا و لیست دانلود و بوکمارک و قابلیت نظردهی داشته باشه ایا معقول هست با نود انجام بشه و در فرونت هم ری اکت یا ویو و اینکه اصلا قابل انجام هست ، و با این دوره میشه این کار را کرد و از همه مهمتر با تسلط نسبی چه مدت توسعه همچین سایتی زمان میبره حدودا ؟ با توجه به اینکه قالب های وردپرس هستند اما برای بروز بودن بصورت سینگل پیج باشه ؟

  در ضمن سیوی خوبی هم میشه برای سینگل پیج انجام داد ؟

 49. نوید گفت:

  سلام لطفا با ماژول سوکت هم برای ایجاد چت در این دوره خوب تون کار کنید

 50. moso گفت:

  سلام آقای صدری
  آموزشها فوق العاده هستند و همه دوره ها رو تهیه کردم.
  آرامش و روند منطقی خوبی در دوره های شما وجود داره.
  سوالی برام پیش اومده که اگر بخواهیم فرانت اند رو با ریکت کار کنیم و بک اند با نود، تا چه حد نیازه به نود مسلط بشیم؟ در حد api نویسی کفایت میکنه؟
  و سوال دیگم اینه که چطور این دوتا رو در یک پروژه استفاده کنیم؟
  سوال سوم اینکه برای کار با فریمورک الکترون و تولید اپ دسکتاپی، سرمایه گذاری و وقت بیشتر روی نود بهتره یا ریکت؟

  • سلام
   خیلی ممنونم از لطفتون، امیدوارم براتون مفید باشن.
   طبیعتا هر چه قدر هر دو رو بیشتر مسلط باشید بهتره، ولی قسمت اصلی همون مباحث مربوط به API هست. البته در نظر بگیرید که می‌شه گفت توسعه بک‌اند تقریبا همون توسعه API می‌شه. چون شما صرفا View رو کار نمی‌کنید، اما Model، Controller و Routeها رو کار می‌کنید.
   انشاالله توی دوره بعدی یک نرم افزاری رو با React و Node توسعه خواهیم داد و اونجا به طور کامل در موردش صحبت می‌کنم.
   حقیقتش با الکترون کار نکردم، ولی همون طور که در دوره Node.js گفتم، شما از Node می‌تونید برای توسعه دسکتاپ هم استفاده کنید، اما تمرکز ما روی بک‌اند وب بوده با فریم‌ورک Express.

 51. مرتضی گفت:

  سلام
  چرا در این دوره در مورد چت آموزشی ارائه ندادین معمولا از nodejs برای چت بین کاربرا به خاطر realtime بودنش استفاده میکنند
  ایا چت هم به آموزش هاتون اضافه میکنین؟

 52. Frodo گفت:

  سلام جناب صدری، وقت بخیر
  در توضیحات گفتید فروشگاه پیاده سازی میکنید، یعنی قالب وب سایت از قبل طراحی شدست؟ یعنی پروژه نهایی قابل اپلود رو سرور هست ؟ قالب فرونت اندش با چی توسعه یافته ؟ میتونه به عنوان فروشگاه محصولات دانلودی مثل سایت خودتون استفاده بشه ؟ ایا فریموورک اکسپرس کامل اموزش داده میشه یا فقط توضیح مختصر؟ ممنون میشم جامع توضیح بدین

  • سلام، وقت بخیر
   تمرکز این دوره بر روی مفاهیم بک‌اند هست، برای همین در مورد HTML و CSS توضیح داده نشده، اما تمام کدهای پروژه نهایی رو می‌تونید دانلود کنید.
   برای فرانت‌اند از CSS ساده استفاده شده.
   می‌شه به عنوان هر فروشگاهی ازش استفاده کرد، اما نیاز به توسعه داره.
   تلاش کردم حداکثر مفاهیم مروبط به Express رو توضیح بدم، اما دوره باز هم با مطالب جدید به روز رسانی خواهد شد.
   هدف این دوره یادگیری توسعه نرم افزار تحت وب با Node.js و Express.js هست.

 53. محمد زارع گفت:

  با سلام . من در درس ۷ دچار مشکل شدم . فرم ساختم و input. با خاصیت name تایتل قرار دادم و بادی پارسر رو نصب کردم و با app.use اضافه کردم اما بهم ارور cannot read property “title” of undefined میده

  • سلام
   برای تابعی که Bodyparser توی اون فراخوانی می‌شه (app.use) باید اولویت رو در نظر بگیرید.
   قبل از Routeها توی فایل app.js فراخوانی رو انجام بدین.

 54. ایمان صالحی گفت:

  و ببخشید این مورد رو هم فراموش کردم
  ۵٫آپلود پروژه و راه اندازی ( روی هاست هایی که برای نود ارائه میشه یا vps )

 55. ایمان صالحی گفت:

  سلام خسته نباشید
  میخواستم ببینم توی این دوره به این موارد پرداخته شده یا میشه و یا خبر
  ۱٫ تست نویسی
  ۲٫ jwt
  ۳٫ axios
  ۴٫ این پکیج های نود : yargs , lodash

  • سلام
   کار با پکیج axios به صورت کامل در دوره پیشرفته جاوااسکریپت توضیج داده می‌شه.
   انشاالله تست نویسی رو برای آپدیت دوره حتما در نظر می‌گیرم.
   در مورد JWT هم یک دوره مجزا خواهیم داشت.

 56. Sajjad94 گفت:

  سلام استاد قسمت ۶ دوره node دوتا فایل html ک یکی واسه فروشگاه و اضافه کردن محصولات و همه کارای ک داخل دوره انجام دادین رو انجام دادین رو انجام دادم ولی باز دوتا فایل html رو نمیخونه

 57. reza گفت:

  سلام جناب صدری
  تخفیف دانشجوییم دارین؟

 58. Mehrdad گفت:

  خیلی عالی و دور از هر نکات اضافی و این که چکیده مطالب به صورت جامع و در کمترین زمان توضیح داده میشه. ممنون بابت دوره خوبتون.

 59. garousi.hamid گفت:

  سلام مهندس
  این دوره تکمیل شده ؟
  داخل دوره درباره این که کدهای html و css روکجا قرار بدیم و چطور ازشون استفاده کنیم توضیح دادید ؟

 60. سهیلا بهاری گفت:

  سلام خسته نباشید
  آقای مهندس کی ادغام reactبا node رو اضافه می کنید؟؟

 61. shabnam_mrz گفت:

  در کلاس جاوا اسکریپت با استاد صدری آشنا شدم. تدریس عالی و تشویقهای مستمرشون باعث شد بعد از وقفه طولانی دوباره به سمت برنامه نویسی برگردم.
  در کلاسهای نود ایشون شرکت کردم و علاوه بر اون از ویدیوهای آموزشی ری اکت و آخرین ویدیوهای بی نظیر نود ایشون استفاده زیادی بردم.
  خیلی خیلی خوشحالم که باهاشون آشنا شدم؛ کاش که خیلیییییی زودتر این اتفاق افتاده بود!

 62. پوریا باقریان گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  ممنون از اموزشهای خوبتون
  میخواستم بدونم تا الان چند جلسه از این دوره اماده شده و اینکه طبق برنامه ریزی شما برای تهیه ویدیوها فکر میکنید کل ویدیوهای این دوره تا کی اماده میشه؟

 63. محمد گفت:

  سلام خسته نباشید
  این دوره برای ورود به بازار کار کافیه و سطحش پیشرفته هست ؟
  یا دوره دیگه ای در راهه ؟

  سوال دومم اینه که از نظر شما nodejs قویتر و بهتره یا php ?

  • سلام، خیلی ممنونم.
   سرفصل‌های این دوره به صورت جامع طراحی شده و تمام مواردی که برای توسعه بک‌اند فروشگاه با Node.js نیاز هست، در نظر گرفته شده. شما بعد از مطالعه دقیق این مفاهیم، می‌تونید وارد بازار کار بشین.
   این دوره هر هفته به روز رسانی می‌شه.
   در مقایسه Node.js و PHP باید بهتون بگم که به نظرم هیچ کدوم قوی‌تر یا ضعیف‌تر نیستن. اما همین طور که در ویدیو معرفی دوره توضیح دادم، نتایج نظرسنجی Stackoverflow از پیشرو بودن Node.js می‌گه.

 64. یک برنامه نویس گفت:

  سلام مهندس
  خیلی خوشحالم که در ویدیوی بالا node.js رو یک زبان برنامه نویسی معرفی نکردید چون متاسفانه خیلی از آموزشها هستن که هنوز فرق runtime و زبان برنامه نویسی رو نمی دونن در نتیجه واقعا نمیشه به آموزشهاشون اعتماد کرد. بسیار مسلط و زیبا توضیح دادید. این نکات مثبت بنده رو ترغیب می کنن که این آموزش رو تهیه کنم. امیدوارم با همین انرژی به شکلی ساده و واضح مطالب رو تا انتهای دوره تدریس کنید.
  ممنونم، موفق باشید 🙂

 65. امیر دایی گفت:

  سلام سپاس از زحمات شما
  من دوره مبانی جاوااسکریپت رو تموم کردم اما هنوز دوره react و دوره redux رو شروع نکردم.
  برای یادگیری nodejs آیا ری اکت و ریداکس پیشنیازه؟
  ممنون

 66. علی آریایی گفت:

  ممنون از دوره ارزشمندتون
  فقط اگر امکان اش هست ادغام این پروژه با reactjs و پیاده سازی این پروژه روی هاست رو هم به این دوره اضافه کنید

 67. Frodo گفت:

  سلام
  برای قسمت ui و front از چی استفاده میکنید، میشه برای قسمت فرونت اند از vue استفاده کنید که دوره تون کامل باشه؟
  پیشنهاد میکنم اموزش کامل و غیر تکراری بسازید و گرنه از اموزش های این مدلی و تکراری تو وب زیاده تو نت، از طرفی زمان پروژه هم اگر زیاد شد مشکل نداره فقط کامل باشه یعنی ui و فرونت اندش رو هم حرفه ای و کامل بزنید و ترجیحا از vue یا react استفاده کنید، این کاریه که خیلیا انجام نمیدن و مدام دوره های ناقص برگزار میشه، یبار یه چیز حرفه ای اموزش بدید و تمام. مرسی .

  • سلام.
   تمرکز این دوره برای درک مفاهیم بک‌اند هست. من تلاش کردم با پیاده سازی پروژه واقعی، مسیر یادگیری رو منطقی پیش ببرم.
   برای React دوره داریم توی فرانت کست و همین طور برای Vue هم آماده می‌کنم.

 68. روژین شریفی گفت:

  سلام و خسته نباشید به شدت منتظر دوره Node شما بودم الان دیدم کلی ذوق زده شدم خواستم ازتون تشکر کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *