آموزش Next.js – دوره جامع

299,000 تومان
113 دانشجو
به روز رسانی: ۲۷ شهریور ۱۴۰۱
این دوره در حال برگزاری است
ثبت نام در دوره

Next.js یک فریم‌ورک متن باز برای توسعه نرم‌افزارهای تحت وب است. این فریم‌ورک براساس کتابخانه React ساخته شده. React روی مباحث UI و مفاهیمی مثل کامپوننت، state و props تمرکز دارد. از این ‌رو یک کتابخانه به ‌حساب می‌آید که از آن برای پیاده‌سازی UIهای پیچیده‌تر استفاده می‌کنیم. اگر بخواهیم یک برنامه با مقیاس بزرگ‌تر با استفاده از React توسعه دهیم به موارد دیگری از جمله پکیج‌های Routing نیاز خواهیم داشت.

Next.js دارای یکسری ویژگی می‌باشد که یا در React وجود ندارند و یا این که استفاده از آن‌ها در React کمی پیچیدگی بیشتری دارد. همانطور که می‌دانیم فریم‌ورک ابزار بزرگ‌تری نسبت به کتابخانه است در نتیجه امکانات بیشتری می‌تواند داشته باشد. یعنی با استفاده از Next.js می‌توانیم برنامه‌ها با مقیاس بزرگ‌تر را ساده‌تر توسعه دهیم.

نکته مهم این است که Next.js یکسری ویژگی‌های اصلی دارد که مهم‌ترین آن‌ها Server Side Rendering (SSR) است. تفاوت SSR و CSR این است که در SSR کانتنت صفحات سایت روی سرور آماده می‌شوند اما در CSR این اتفاق در سمت کلاینت می‌افتد. این موضوع گاهی اوقات می‌تواند باعث ایجاد چالش‌هایی، از جمله مباحث بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو شود.

یک ویژگی دیگر Next.js این است که می‌توانیم ساده‌تر قسمت API برنامه را با استفاده از Node به Next.js اضافه کنیم. در نتیجه می‌توانیم با پایگاه داده به شکل ساده‌تر ارتباط برقرار کنیم. پس می‌توانیم بگوییم این ویژگی Next.js را به یک فریم‌ورک فول‌استک تبدیل می‌کند. همین موضوع می‌تواند باعث شود تا برنامه‌های فول‌استک را خیلی ساده‌تر و استانداردتر پیاده‌سازی کنیم.

بازار کار Next.js

رشد بسیار خوب React و Next.js باعث شده است تا این فریم‌ورک از بازار کار خیلی خوبی برخوردار باشد. همینطور توانایی Next.js در حل چالش‌هایی مانند سئو باعث شده است تا شرکت‌های زیادی به سمت استفاده از این فریم‌ورک بروند. از طرف دیگر استارت‌آپ‌ها با استفاده از Next.js می‌توانند هم از ویژگی‌های React استفاده کنند و هم با کمک ویژگی‌های Next.js بتوانند به یک حالت فول‌استک دست پیدا کنند. از این رو تقاضا برای متخصصین این حوزه بسیار زیاد است.

دوره آموزش Next.js فرانت کست

دوره آموزش Next.js فرانت کست از پایه‌ای‌ترین مفاهیم شروع شده و به صورت قدم به قدم طراحی شده است. برای شرکت در این دوره هیچ نیازی به دانش قبلی درمورد Next.js وجود ندارد زیرا آموزش همه مفاهیم به‌طور جامع در این دوره صورت گرفته است. یادگیری در این دوره با انجام تمرین و چالش‌های مختلف به شکل عمیق انجام می‌شود. پس از آن، پروژه دوره شروع می‌شود. پروژه دوره یک فروشگاه پیشرفته فول‌استک می‌باشد که برای توسعه آن از ابزارهای مدرن استفاده کرده‌ایم.

پیش‌نیاز دوره آموزش Next.js درک مفاهیم React و جاوااسکریپت است. اگر با کتابخانه React آشنا هستید و قصد مرور و یادآوری مفاهیم را دارید، دوره آموزش React – دوره فشرده را به شما پیشنهاد می‌کنیم. اما اگر هیچ دانش قبلی از React و مباحث مربوط به کامپوننت، state و props ندارید پیشنهاد ما آموزش React و Redux – دوره جامع می‌باشد که چالش‌ و پروژه‌ محور بوده و همه مفاهیم مربوط به React را شامل می‌شود. همینطور برای جاوااسکریپت هم دوره آموزش جاوااسکریپت – دوره جامع فرانت کست را پیشنهاد می‌کنیم.

آموزش Next.js یک دوره منتور محور است. به این معنی که اگر در هر مرحله از یادگیری به مشکل برخورد کردید می‌توانید در روزهای غیر تعطیل از طریق واتس‌اپ مشکل خود را با مدرس دوره درمیان بگذارید تا در سریع‌ترین زمان ممکن آن را باهم بررسی کرده و برطرف نمایید.

مدرس دوره

مسعود صدری مدرس و توسعه دهنده نرم افزار، فارغ‌ التحصیل از رشته مهندسی نرم‌افزار، برنامه نویسی را از سال ۱۳۹۱ به شکل حرفه‌ای شروع کرده است. او در سال‌هایی که در حوزه برنامه نویسی حرفه‌ای فعالیت داشته، با شرکت های نرم افزاری و تیم‌های استارتاپی همکاری داشته و بیشتر بر روی فریلنسیگ تمرکز کرده است. او سال‌ها به عنوان برنامه نویس فریلنسر مشغول به کار بوده و همین امر باعث شده تا نیازهای بازار کار را به خوبی بشناسد و تجربه‌های زیادی در این زمینه کسب کند.

مسعود صدری تدریس را از سال ۱۳۹۴ به شکل حرفه‌ای، با آموزشگاه مجتمع فنی تهران شروع کرده و همیشه جزء یکی از برترین مدرسان برنامه نویسی بوده است. سپس تصمیم به برگزاری دوره‌های برنامه نویسی در دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تبریز گرفته که مورد استقبال بسیار خوب دانشجویان قرار گرفت. فعالیت‌های او در دانشگاه تبریز، به عنوان مدرس دانشگاه ادامه داشته و اکنون تدریس کارگاه‌های مبانی برنامه سازی و برنامه سازی پیشرفته را برعهده دارد. نهایتا از سال ۱۳۹۷ تدریس آنلاین هم به لیست فعالیت‌های آموزشی او اضافه شده است.

تمام تلاش مسعود صدری این است که نیازهای بازار کار را بصورت دقیق تحلیل کند و براساس روند پیشرفت محبوبیت یک تکنولوژی و نیازهای بازار کار جامع‌ترین و به‌روزترین سرفصل‌ها را برای تکنولوژی‌های مختلف آماده کند تا افرادی که به این حوزه علاقمند هستند بتوانند مطالب را به بهترین و ساده‌ترین زبان ممکن یاد بگیرند و بطور مستقیم وارد بازار کار شوند.

پشتیبانی دوره

یکی از موضوعات بسیار مهم در فرانت کست پشتیبانی دوره‌ها می‌باشد که برعهده مدرس دوره است. مدرس به عنوان یک منتور از ابتدای مسیر قدم به قدم، تا زمانی که دانشجو تمامی مطالب را بصورت کامل یاد بگیرد، همراه اوست. ما بر این باور هستیم که هیچ شخصی بهتر از مدرس دوره نمی‌تواند پاسخگوی سوالات دانشجویان باشد. از این رو، در فرانت کست مدرس خود را موظف می‌داند تا در تمامی روزهای هفته، به جز روزهای تعطیل، سوالات دانشجویان را بررسی کند. این ارتباط مستقیم از طریق شماره واتس‌اپ ۰۹۳۵۵۴۹۱۴۸۱ و یا اکانت اینستاگرام masoodsadri@ انجام می‌گیرد.

گارانتی بازگشت وجه

ما در فرانت کست به دوره‌ها و محتوایی که آماده شده است ایمان کامل داریم و معتقد هستیم اگر دانشجویان براساس مسیر یادگیری که آماده کرده‌ایم پیش بروند قطعا به هدفی که دارند دست پیدا می‌کنند. مهم‌ترین هدف ما این است که دانشجویان در کمال آرامش و بدون کوچکترین استرسی یادگیری را شروع کنند. به همین جهت، گارانتی بازگشت وجه برای تمامی دوره‌های غیررایگان درنظر گرفته‌ایم. اگر شما به هر دلیل از ادامه دادن مسیر منصرف شوید، می‌توانید تا ۳۰ روز بعد از ثبت‌ نام برای بازگشت وجه درخواست بدهید. ما بدون هیچ سوالی تمام هزینه‌ای که برای یادگیری خود سرمایه‌گذاری کرده بودید را عیناً به حساب شما بازمی‌گردانیم.

سرفصل‌ها

۱. پیش‌نیازهای دوره
۲. ساختار دوره و پشتیبانی
۳. بررسی Next.js
۴. امکانات Next.js
۵. راه اندازی محیط توسعه
۶. بررسی ساختار Next App

۷. بررسی Routing در Next.js
۸. مقادیر Static در Routeهای زیرمجموعه
۹. مقادیر Dynamic در Routeها
۱۰. استفاده از Routeهای زیرمجموعه
۱۱. دریافت مقادیر مسیرها
۱۲. بررسی کامپوننت Link
۱۳. استفاده از Routeهای Dynamic
۱۴. نمایش صفحات بر اساس متد
۱۵. افزودن صفحه ۴۰۴
۱۶. جمع بندی مفاهیم

۱۷. فرآیند Pre-render
۱۸. بررسی تابع getStaticProps
۱۹. اجرای کد سمت سرور
۲۰. استفاده از پارامترهای Dynamic
۲۱. بررسی تابع getStaticPaths
۲۲. صفحات Fallback

دیدگاه‌ها:

حسین

مهر 7, 1401  در  10:44 ق.ظ

سلام
پیش بینی میکنید که این دوره کی به اتمام میرسه و تکمیل میشه؟

مسعود صدری

مهر 7, 1401  در  2:49 ب.ظ

سلام
با توجه به شرایط اینترنت نمی‌تونم دقیق بگم.
شما تقریبا بین دو تا سه ماه آینده در نظر بگیرید.

mehdiborooni

مهر 4, 1401  در  3:59 ب.ظ

سلام. ممنون از زحمات شما. ببخشید next با Redux چه فرقی داره؟

مسعود صدری

مهر 5, 1401  در  12:16 ق.ظ

سلام
چهارچوب Next.js ابزاری هست که بر اساس کتابخانه React ساخته شده.
با استفاده از Next.js می‌تونیم اپلیکیشن‌های بهینه‌تر و Fullstack رو توسعه بدیم.
کتابخانه Redux یک ابزار مدیریت State هست که می‌تونه در کنار سایر کتابخانه‌ها و چهارچوب‌های جاوااسکریپت استفاده بشه.

yusef

مهر 1, 1401  در  6:37 ب.ظ

با سلام، آیا در این دوره از TypeScript هم استفاده می شود؟

مسعود صدری

مهر 3, 1401  در  12:46 ق.ظ

سلا
خیر. تمرکز ما در این دوره برای مفاهیم Next.js هست.
برای یادگیری TypeScript دوره مجزا در سایت داریم.

mahdi razavi

مهر 1, 1401  در  11:41 ق.ظ

سلام
وقت بخیر
با توجه به قطعی نت امکانش هست تخفیف رو چند روز تمدید کنید؟

مسعود صدری

مهر 3, 1401  در  12:47 ق.ظ

سلام
وقت شما هم بخیر.
بله، با توجه به درخواست‌های دانشجوها تخفیف این دوره یک هفته تمدید شد.

farshid ghalehtaki

شهریور 29, 1401  در  11:35 ب.ظ

سلام جناب صدری عزیزم ممنونم بابت احترامی که به مخاطبین خود میگذارید این نکته توی دنیای امروز خیلی با ارزش است.سوالی داشتم و اون این هستش که با توجه به فرمایشتون بابت ‍پروژه همراه این آموزش ارزشمند آیا فروشگاه با ووکامرس هم مچ میشود یا بهتر بگم سیستم فروشگاهی بر اساس چه ساختاری بسته میشود و دوم اینکه آیا همین پروژه توانایی تبدیل شدن به یک اپ فروشگاهی مدرن را هم دارد.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.باعث افتخارم هستش که بگویم توی ۷۰ درصد کلاسهاتون بنده شاگردتون بودم و هستم.

مسعود صدری

شهریور 30, 1401  در  12:04 ب.ظ

سلام
ممنونم از لطف شما.
پروژه این دوره یک نرم افزار مستقل هست و ارتباطی با ووکامرس نداره.
ساختار پروژه درست مثل یک سیستم اختصاصی طراحی می‌شه که در طول دوره انشاالله در موردش صحبت می‌کنیم.
قطعا نهایت سعیمون رو می‌کنیم تا یک نرم افزار واقعی فروشگاهی باشه.
برای بنده هم باعث افتخاره.

Mohamad Naserzadeh

شهریور 29, 1401  در  1:46 ب.ظ

با تشکر از پاسخگویی من دوره ها مشاهده کردم آیا میشه با گذراندن این دوره به یک فول استک تبدیل شد؟البته در کنارش react هم کامل یاد بگیریم؟

مسعود صدری

شهریور 30, 1401  در  12:01 ب.ظ

بله قطعا.
البته در نظر داشته باشید که باید تسلط کافی روی جاوااسکریپت داشته باشید.

Ismaeil

شهریور 28, 1401  در  10:38 ب.ظ

سلام استاد صدری انشاآللاه که سلامت هستید.
ممنون بابت این دوره
میشه لطف کنید و بگید که این پروژه next js دقیقا چه بخش هایی داره
منظورم اینه که فرمودید فول استک هست
یعنی هم بک داره هم فرانت و اینکه اگه بله تمام قسمت های auth، login و … رو داره
داخل خود پروژه چه قسمت هایی پیاده میشه؟
اگه با جزئیات بفرمائید بی نهایت ممنون میشم
من تمام دوره هاتون رو دارم قسمت بشه می خوام اینم شرکت کنم
با تشکر از دوره ای عالیتون

مسعود صدری

شهریور 28, 1401  در  11:28 ب.ظ

سلام
خیلی ممنونم.
قطعا باعث افتخاره و امیدوارم این دوره هم بتونه براتون مفید باشه.
تقریبا هر چیزی که از یک فروشگاه انتظار داریم رو خواهیم داشت.
تکنولوژی‌های مورد استفاده Next.js – React – Node – MongoDB – Tailwind هستند.
جزییات بیشتر رو انشاالله زمانی که پروژه رو شروع کنیم توضیح می‌دم.

OmEgA

شهریور 28, 1401  در  9:01 ب.ظ

سلام استاد ببخشید ی سوال داشتم برای فرانت next.js و typescript ترکیب این دو رو ببینم خوبه یا فقد next.js رو ببینم برای بازار کار

مسعود صدری

شهریور 28, 1401  در  11:26 ب.ظ

سلام
طبیعتا یادگیری هر دو می‌تونه شما رو برای بازار کار بیشتر کمک کنه.

saeid

شهریور 28, 1401  در  8:01 ب.ظ

سلام وقتتون بخیر، می‌تونم خواهش کنم به مباحث تکنیکال و بهینه سازی پرفرمنس پروژه های next.js هم بپردازید.

مسعود صدری

شهریور 28, 1401  در  11:25 ب.ظ

سلام
وقت شما هم بخیر.
حتما، یک فصل برای این موضوع خواهیم داشت.

مهدی عندلیب

شهریور 28, 1401  در  1:55 ب.ظ

سلام استاد ممنون از شما بابت این دوره
استاد پروژه ای که میزنیم در این دوره چی است؟
استاد ایا میشه مثلا ما بیایم صفحاتی که میدونیم به واسطه انها کاربران با کمک seo به سایت ما میرسند را با nextjs بزنیم و ما بقی صفحات رو مثلا صفحات پنل کاربری را با react?
استاد ایا خیلی تفاوت هست بین ری اکت و next یعنی اگر کسی به react مسلط باشه ایا میتونه سریع next را یاد بگیره؟
با تشکر من که سریع دوره را خریدم چون شما بهترین هستید

مسعود صدری

شهریور 28, 1401  در  2:29 ب.ظ

سلام
پروژه دوره یک فروشگاه Fullstack هست.
بله این موضوع امکان پذیر هست خود Next.js یک سری فیچرهایی رو برامون فراهم می‌کنه.
تفاوت زیادی نیست اما طبیعتا Next.js یک سری امکانات مخصوص خودش رو داره.
باعث افتخاره، در طول دوره هم هر جایی براتون مبهم بود حتما بهم پیام بدید.

Frodo

شهریور 28, 1401  در  1:48 ب.ظ

سلام ، در اینده نزدیک یعنی حدود سه ماه اینده برنامه ای برای دوره اموزشی ویو یا اسولت وجود داره ؟

مسعود صدری

شهریور 28, 1401  در  2:29 ب.ظ

سلام
فعلا با قطعیت نمی‌تونم بگم.

Mohamad Naserzadeh

شهریور 28, 1401  در  12:56 ب.ظ

سلام من آشنایی خیلی مبتدی با js دارم میتونم در این دوره شرکت کنم؟

مسعود صدری

شهریور 28, 1401  در  1:08 ب.ظ

سلام
پیش‌نیاز این دوره درک مفاهیم جاوااسکریپت و React هست.
بدون یادگیری اینها دوره نمی‌تونه براتون کاربردی باشه.
می‌تونید از دوره‌های فشرده جاوااسکریپت و React در کانال یوتوب من استفاده کنید.

افزودن دیدگاه جدید