css

در حال نمایش 9 نوشته (از کل 9)
  • نویسنده
    علی
    مشارکت کننده

من ی مشکل اساسی توی کار با css دارم .اونم اینه که divهای ایجد شده رو نمیتونم اون طور باید کنار هم قرار بدم.مثلا ی دیو که توش چند تا پاراگراف دارم و یک دیو دیگه که توی اون لینک ها رو قرار دادم .دوستان اگه راهنمایی کنن ممنون میشم

mohammad.b
    مشارکت کننده

اگه میشه کدت رو بزار که بتونیم راهنمایی کنیم
    یا بیشتر توضیح بده
    من دقیق متوجه نشدم

علی
    مشارکت کننده

چطور میشه چند تا div رو در صفحه کنار هم قرار داد. شما فرض من چند تا سکشن داری که در هر کدوم چند تا المنت هست .این سکشن ها رو چطور میشه کنار هم قرار داد.

mohammad.b
    مشارکت کننده

راه های زیادی داره
    display: inline
    float: left
    راه هاش زیاده با فلکس باکس هم میشه
    و خیلی راههای دیگه

float: left;
        width: 23.5%;
        margin: 2px;
        height: 50px;

تو کد بالا من چهارتا دیو رو کنار هم قرار دادم که البته پروژه تمرینی بود
    از فلکس باکس استفاده کنی فکر کنم بهتر باشه

علی
    مشارکت کننده

ممنونم

mamadranaee
    مشارکت کننده

استفاده از Flex ها خیلی منطقی تر هست

Mohammad Ali Malekzadeh
    مشارکت کننده

سلام . خسته نباشید
    چرا در صفحه مشتریان ، مشکل سایه ایجاد می شود؟
    اگه به عکس توجه کنین ((که اگه اشتباه نکنم آقای صدری ، 30 ثانیه آخر جلسه 43 به این نکته اشاره کردن)) وقتی به دایو box-shadow میدیم قسمتی از پایین عکس سفید باقی میمونه.
    البته مشکل با v-align : top حل شد . که سوال من همین جاست !!! من اومدم به عکس داخل دایو height :100% دادم مشکل حل نشد ولی وقتی به عکس استایل bix-shadow دادم مشکل حل شد و اون قسمت سفید دیگه معلوم نشد .
    web-app

Sevda
    مشارکت کننده

سلام
    ویژگی height وقتی که با مقدار درصد مورد استفاده قرار میگیره، مقدارش برای المنت موردنظر برحسب اندازه اون blockای که المنت درونش قرار گرفته محاسبه میشه. مثلا اگه بگیم المنت body ما height: 100px داره، اگه المنت فرزند height: 90% داشته باشه در اینصورت مقدار height برای المنت فرزند میشه 90px.
    الان اینجا هم دلیل اینکه روی عکس اعمال نشده دقیقا همینه، چون div اصلا مقدار height نداره. قسمت سفید پایین عکس هم دلیلش این میتونه باشه چون height نداره مقدارش براساس ویژگی‌های دیگه تنظیم میشه و همین هم باعث میشه که به هم بریزه. درنهایت میشه با تنظیم height برای تگ‌های div و img مشکل رو حل کرد.

Mohammad Ali Malekzadeh
    مشارکت کننده

سلام
    کاملاً متوجه شدم ؛ خیلی ممنون که پاسخ دادین .

در حال نمایش 9 نوشته (از کل 9)
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.

برای اطلاع از به روز رسانی دوره‌ها عضو کانال تلگرام فرانت کست شوید